8. července 2015

Moje nové hobby - Pocket letters

Nojo, už je to tak. Vedle cestovatelských i tak-jde-čas smashbooků jsem si našla novou zábavu/závislost. Pocket letters. Může za to jedna mladá Britka, která točí smashbookovací videa (My Green Cow na YT) a nedávno začala právě i s Pocket letters.

Princip je jednoduchý - obdobně potrefené dámy si vyměňují dopisy formou plastikových obalů (původně obal na baseballové karty, co si vyměňují školáci) - v jedné z kapes je dopis (opravdový, rukou psaný dopis), v dalších jsou různě ozdobené kartičky s drobnostmi určenými pro druhou stranu - washi pásky, nálepky, malé lepící bločky, ozdobné kancelářské sponky, dekorativní výseky a pod. (= paperporn heaven :D). Vše může být tématické (třeba všechno jen růžové nebo všechno jen o kafi / o kočkách / o knížkách / o Želvách ninja / ...) nebo ne, můžete si s někým domluvit jednorázovou výměnu nebo si naopak s jedním člověkem dopisovat dlouhodobě, to už záleží všechno jen na lidech. Vymyslela to jistá Janette Lane, která založila stránku Pocket Letter Pals, kam je možno se zaregistrovat a kde se fanynky Pocket letters shromažďují.

Minulý týden jsem se tam teda taky zaregistrovala, vcelku naslepo domluvila pár jednorázových výměn (jako jediný téma jsme si daly oblíbené barvy) a přes polední volna vypečeného prodlouženého víkendu tvořila. Úplně maximálně mě to chytlo - je zábavné vybírat papíry, barvy, vzory, kartičky zdobit i plnit. První várka (tyhle dva nafocené) mi trvala poměrně dlouho, ale postupně to jde svižněji a svižněji. Asi nejvíc mě na tom fascinuje, jak se člověk velmi efektivně zbaví "odpadu" - odstřižků nebo nepotřebných přebytků. No a navíc to vypadá krásně! <3


Žádné komentáře:

Okomentovat