10. října 2018

Pocket letter 59 - Grateful - PA Page kit 08/2018

You´ve probably thought I´m already over the Auburn Lane collection - well, not yet. Once again, the stuff from the august PA Page kit is back on track. 

The best way to do with remaining parts of the kit after bigger pages is to create the pocket letter. The little cards allows you to use even the tiniest pieces of paper. The cut out houses fit perfectly, as well as some puffy stickers and rose gold details. Everything looks perfect on the dark green paper. After filling the pockets on the back, this pocket letter was ready to be sent. <3
* * *
Už jste si asi říkali, že s Auburn Lane kolekcí už dám pokoj - ale kdepak. Materiál ze srpnového PA Page kitu je opět zpátky.

Co dělat s hromadou zbytků a odsřižků poté, co slepíte ty velké stránky? Nejlepším řešením je vždy pocket letter. Na malé kartičky využijete i úplně malé odstřižky. Skvěle se hodily i vystříhané domečky, stejně jako puffy samolepky a detaily v barvě rose gold - na tmavězeleném papíře se vše vyjímá skvěle. Ještě naplnit kapsy na zadní straně a tento pocket letter mohl vyrazit do světa - snad udělá radost. <3Žádné komentáře:

Okomentovat